Elindult a tűzoltó gyerektábor Rákóczifalván 2020. július. 07. 08:38

A Szent Flórián Tűzoltóság Múltjáért Alapítvány első alkalommal, egyben hagyományteremtő szándékkal, nyári napközis, kézműves és restaurációs gyermektábort szervezett. A tábor július 6-án nyílt meg, ahová ellátogatott Dobson Tibor tű. ddtkb., a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke is.

Mennyi idő alatt érjenek ki a tűzoltók egy tűzhöz? 2020. július. 07. 08:36

Az európai ajánlásokban 15 percben határozzák meg a tűzhöz, balesethez történő kiérkezés felső határát. Ennyi időn túl nő az életveszély és a nagy károk kialakulásának esélye. Hazánkban bizonyos helyeken még mindig 20-25 perc a kiérkezési idő. Mit tehetünk ez ellen?

Felborult egy kenu a Dunán 2020. július. 01. 16:16

A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól kapott riasztás alapján a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat  mentőhajós egysége került bevetésre a Duna alsógödi szakaszán, ahol egy kenu borult fel.

Turista baleset a Remete barlangnál 2020. július. 01. 16:13

Június 27-én érkezett a jelzés a Nagymarosi ÖTÉhez, hogy a Remete barlangnál egy túrista bokatörést szenvedett.

Segítség a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap pályázatához 2020. július. 01. 07:34

Segítség olyan önkéntes tűzoltó egyesületeknek, az idén meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogramon belül pályázni szeretnének. Kelemen Zsolt, a Budapesti Tűzoltó Szövetség elnökének üzenetét közöljük.

Tűz a dömsödi szeméttelepen 2020. június. 20. 09:59

Június 10-én 18:54-kor érkezett a riasztás, hogy tűz van a dömsödi szeméttelepen.

Vendéglátó-helyiség gyulladt ki Budapesten 2020. június. 20. 09:44

Kigyulladt egy vendéglátó-helyiség Budapest tizenötödik kerületében

Köszönet a veszélyhelyzet lezárása után 2020. június. 18. 13:17

A hazánkat is érintő pandémia káros következményeinek csökkentése, így a lakosság védelmében történő közreműködés érdekében tízezer önkéntes tűzoltó eddig mintegy 6600 alkalommal végzett fertőtlenítési, szállítási, ájékoztatási vagy szociális segítségnyújtási tevékenységet.